тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

«Розумні таблетки» доставлять ліки точно в хворий орган

Роботизовану таблетку, яка в один прекрасний день може замінити уколи, розробляє швейцарська компанія–гігант фармацевтики Novartis спільно з американським біотехнічних стартапом Rani Therapeutics. Капсулу Rani проковтують як звичайну таблетку, але вона містить голки, зроблені з цукру, які встромляються в стінки кишечника і випускають ліки в систему кровообігу...

 

 

Rani Therapeutics протягом наступних двох років буде проводити тести, щоб оцінити ефективність таблетки, але в компанії вважають, що вона може стати новим методом лікування діабету, ревматоїдного артриту, псоріазу та склерозу. Пройде чимало часу, поки таблетка зможе з'явитися на ринку, якщо таке взагалі відбудеться, але Rani Therapeutics отримала підтримку венчурного фонду Google та інших.

Reuters повідомляє: «Доставка макромолекульних біологічних ліків орально давно була мрією в індустрії фармацевтики, так як це значно зручніше. Але досі вченим не вдавалося цього досягти, адже ліки зазвичай знищується в шлунку». Капсула Rani – новітній приклад того, як робототехніка може змінити індустрію охорони здоров'я. Можливо, скоро і бісептол будуть так приймати, а на сайті http://it-apharm.ru/biseptol.html ви дізнаєтесь про властивості і особливості застосування цих таблеток.

 


А тим часом лабораторія Google X розробляє універсальну таблетку, яка після прийому всередину визначає наявність ракових клітин, наближення інфаркту і багато інші проблеми зі здоров'ям. Всю зібрану таблеткою інформацію можна одразу ж передавати лікаря через Інтернет.

Таблетка вкрита наночастинками з магнітного матеріалу і антитілами, які реагують на контакт з певними клітинами. Після того, як пацієнт ковтає пігулку, вона потрапляє в кровоносні судини і намагається визначити там наявність клітин, які вказують на те або інше захворювання. Зчитування інформації здійснюється з портативного пристрою, закріпленого на тілі і реагує на електромагнітне випромінювання від таблетки. Представники Google відзначають, що вони не збираються займатися безпосередньо виробництвом цих таблеток. Замість цього вони застосують «схему Android» – виробництво буде передаватися по ліцензіях стороннім компаніям.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com