тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Юкіцурі: японські "снігоуловлювачі"

Коли настає зима, практично у всіх японських садах з'являються незвичайні конусоподібні конструкції, які закривають крони дерев. Вони носять назву Юкіцурі, їх також називають "снігоуловлювачами". Виходячи з назви, можна здогадатися, що вони призначені для того, щоб захистити гілки дерев від важкого снігу, який може їх пошкодити.

 

 


Корисна ідея і для наших міст, зважаючи на те, скільки красивих паокових насаджень калічать важкі снігові намети. Взагалі міські влади повинні більше дбати про благоустрій міст, ось, для прикладу, яка корисна ініціатива: програма «РОДНЫЕ ГОРОДА», що сприяє развитку корпоративної социальної відповідальності і збільшенню соціальних інвестицій.

В Японії юкіцурі виготовляють різними способами, але існує одна технологія, яка є найбільш популярною. Вона передбачає використання довгих стебел бамбука, від яких в свою чергу натягаються міцні мотузки. Саме завдяки цим мотузках гілки не провисають під тягарем, опускається на них сніжної маси. Цікаво, що для одного дерева може бути використано близько восьми сотень мотузок.

 


Юкіцурі – це не тільки функціонально, але і дуже красиво. Мотузки натягуються за напрямком від вершини до основи і вони химерно переплітаються з гілками, створюючи дивовижну картину. В деяких садах також можна помітити підсвічування, яке включають вночі, щоб сад став ще більш незвичайним і яскравим. Точкове підсвічування робить свою справу, і насолоджуватися видом зимового саду можна нескінченно довго.

На жаль, уже неможливо встановити, хто саме винайшов юкіцурі, але відомо, що такі конструкції з'явилися в період Едо (1603-1868). Спочатку їх використовували тільки для плодових дерев, які регулярно ламалися під вагою плодів і осінніх снігопадів. Надалі ця технологія перетворилося на популярне ремесло і поширилася по всій території країни Висхідного сонця.

Юкіцурі можна побачити у всіх північних регіонах країни, де сніг є буденною справою. Однак вони є і в Токіо, де сніг випадає досить рідко. Зроблено це для того, щоб місцеві жителі і туристи не забували про це чудесне мистецтво. Мотузки починають натягувати в перших числах листопада. Цей процес займає близько 3-4 тиждень. Знімають їх на початку березня, коли сніг починає поступово танути і необхідність в юкіцурі відпадає.

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com