тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

У Британії створили найбільш анатомічно точний протез руки

Британська технологічна компанія Steeper представила найбільш анатомічно точний у світі біонічний протез руки, що отримав назву BeBionic. Протез отримала 29-річна англійка Ніки Эшвелл – вона народилася без кисті правої руки і змушена була носити протез, який виконував лише косметичну функцію.

 

 


Не знаете, где в Москве можно пройти компьютерную томографию костей? По адресу http://mrtdiagnostics.ru/kt/kostey.html вы найдете все клиники, предлагающие подобные исследования, с контактными данными, детальным описанием услуг, и ценовой информацией.


 

 

Тепер же 390-грамова біонічна рука дозволяє їй вставляти нитку в голку, кататися на велосипеді і носити предмети вагою до 45 кілограмів. Протез легкий і міцний, оскільки зроблений з композитних матеріалів, які використовуються в болідах «Формули-1».

При цьому BeBionic відмічений спеціалістами в області протезування і анатомії як анатомічно гранично точним – він ідеально повторює моторику звичайної руки і оснащений 14 сенсорами захоплення для отримання максимально природних рухів. Крихітні електромотори керують шарнірним механізмом, а на кінчиках пальців є спеціальні повітряні подушечки, які дозволяють акуратно брати дрібні предмети.

 


Оскільки ми заговорили про досягнення в області протезування, то варта відмітити, що нещодавно американські вчені створили унікальний протез руки, котрий взаємодіє з нервовою системою людини, і який дозволяє відновити дотик в кінцівки.

Протез розроблявся в рамках проекту Американського агентства передових оборонних дослідницьких проектів (DARPA), яке виділило на нього $1,9 млрд. В основі пристрою лежать електроди – так званий макроситцевий периферійний нервовий інтерфейс.

Інтерфейс дозволяє людям, що використовують його, відчувати тепло, холод і тиск. Всі відчуття будуть передаватися через стимуляцію ліктьових і середніх нервів плеча. Втім, перш ніж застосувати технологію на людях, вчені повинні зрозуміти, скільки сенсорної інформації насправді закодовано в природних системах людини. У ході експериментів прототипи протеза будуть імплантуватися в передпліччя приматів щоб дослідники могли спостерігати за стимуляцією периферичних нервів тварин. Передбачається, що нові протези прийдуть в повсякденне життя вже до 2020 року.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com