тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Косметика і парфюмерія епохи СРСР

Зараз вже практично і неможливо уявити, на які хитрощі і навіть жертви йшли наші бабусі та прабабусі, щоб підкреслити свою дівочу красу. Особливо туго дівчатам довелося на початку 30-х років, на вильоті епохи непу, коли експорт косметики і засобів гігієни з Заходу повністю вичерпався, а вітчизняна парфумерна промисловість тільки-тільки стала вставати на ноги...

 

 

Одним з таких підприємств був Трест ТэЖэ, начальником якого було призначено дружина Молотова Поліна Жемчужна. Як тільки не розшифровували це загадкове і трохи «французьке» назва ТЭЖЭ. І «тіло жінки», «таємниці жінки» і т. д. Але насправді, секрет цієї абревіатури був досить прозаїчний: ТЭЖЭ – трест ефірно жирових есенцій, але пізніше це буквосполучення перетворилося на перший радянський бренд косметики та парфумерії, увійшовши навіть у народний фольклор.

Продукція ТЭЖЭ - пудра, помада, одеколони, духи, незважаючи на огидну якість і чималі на ті часи ціни, користувалася шаленою популярністю: іншої косметики в країні просто не було.

Однак, рано чи пізно, але радянський народ довелося все-таки привчати до гігієни, оскільки існувала загроза епідемій. В 1937 році вийшов наказ Наркома харчової промисловості А. Мікояна «Про затвердження положення про інститут косметики та гігієни Главпарфюмерпрома», і в Москві був відкритий перший радянський інститут косметики та гігієни.

 


Найбільшу популярність в радянські роки завоювали, звичайно ж, парфуми «Червона Москва», флакон яких нагадував Кремлівський палац. Походження аромату так і залишилося загадкою: їх перше назву «Улюблений букет імператриці», оскільки аромат був створений для імператриці Марії Федорівни «сином французького миловара» Серпнем Мішелем.

Після революції випуск парфумів на фабриці «Нова зоря» був продовжений, але назва, звичайно ж, змінили. Кількома роками пізніше все той же Серпень Мішель, виїхав з країни в смутні роки, взяв участь у роботі над створенням легендарних парфумів «Chanel No. 5», цим, нібито, і пояснюється подібність радянського і французького аромату.

 


Поступово косметична галузь в СРСР ставала все більш різноманітною і якісною: старше покоління памятає мегапопулярний серед прекрасної статі тональний крем «Балет», дитячий зволожуючий крем «Антошка», легендарний «Тройной одеколон» і «Шипр»


 

 

Найти интересный тур в Уругвай на июнь

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com