тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Зелений камінь малахіт

Давненько ми не писали про різні мінерали. Сьогодні у нас розповідь про один з найкрасивіших каменів - малахіт. З глибоких давен він приваблював різних ремісників: плавильщиків, фарбувальників, склодувів, каменярів, ювелірів. Найдревнішому знайденому виробу з малахіту налічується 10500 років!

 

 

Про те, що з малахіту можна зробити шкатулку, знає кожен, кому читали в дитинстві казки Бажова про господиню Мідної гори. А якщо вам потрібна красива шкатулка для монет, раджу звернутись до аукціонного дому «Редкие Монеты».

Версій походження слова "малахіт" існує дві – від грецьких слів μολόχα (мальва) і μαλακός (м'який). Перша версія ґрунтується на схожості фарбування каменю і кольору листя рослини. Друга – на фізичних властивостях мінералу. Своєю незвичайною красою камінь малахіт зобов'язаний існування міді і примхам геологічних процесів. Порядок, або, скоріше, хаотичність наростання мінеральних агрегатів залежить від наявності вільного місця навколо. Ширина темних і світлих шарів – від зміни вмісту міді в медносульфатном розчині, який і є основою освіти. Від цього залежать і оптичні властивості малахіту. В одних родовищах його блиск на зрізі скляний або матовий, в інших – шовковистий.

За кольором малахіт нагадує бірюзу. Це один з найкрасивіших відтінків зеленого. Колірна палітра в межах одного агрегату змінюється тільки по насиченості, створюючи смугастий малюнок, унікальний для кожного зі зразків.

 

Колись найпотужніші поклади малахіту зустрічались на російському Уралі, проте зараз вони вже практично вичерпані, а на сьогоднішній день основними поставщиками цього мінералу на ринок є Австралія, Чилі, США, Румунія, Намібія, Заїр. Остання володіє найпотужнішими покладами.

Завдяки своїй красі «зелений камінь» завжди привертав до себе увагу. Стародавні греки прикрашали цим каменем зали, робили дрібні прикраси й амулети. Особливу популярність малахіт отримав після виявлення великого родовища на Уралі в XVII столітті. Російськими майстрами розроблена методика виконання виробів з малахіту: великі шматки каменю розпилювали на тонкі пластини, із них підбиралися малюнки і закріплювали на дерево або метал. Предмети з добре підібраних пластин виглядають так, ніби зроблені з монолітного каменю. З малахіту шляхом певної обробки робляться плити для облицювання камінів, стін, столів.

Він служить матеріалом для декоративних прикрас і інтер'єру, підставок для свічок, годин, статуеток, шкатулок, попільничок і інших дрібних офісних приладдя, його часто використовують як вставку в ювелірні вироби. Дуже красивий малахіт в білому обрамленні білого металу, наприклад, срібла.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com