тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Історія пральних машин

Автоматична пральна машина сьогодні є практично в кожному будинку. Люди давно відчули всю красу і всі переваги їх використання в побуті. Ну а як же? Адже це колосальна економія часу і сил! Тільки подумайте, адже раніше на прання гір брудної білизни доводилося витрачати по півдня, а то й цілий день. А скільки сил йшло, здоров'я. Як же все починалося, хто і коли придумав це суперполезное пристрій, хто придумав і винайшов пральну машину?..

 

 

Першу пральну машину створив і запатентував американець Джеймс Кінг ще в далекому 1851 році. Можна вважати, що він винахідник першої пральної машини в світі. До речі, вона дуже була схожа на сучасну машинку, правда мала ручний привід. З того часу, коли з'явилася перша пральна машина, процес придумування винаходів подібного роду пішов швидкими темпами. І до 1871 року в одній тільки Америці можна було нарахувати більше 2000 патентів на різні пристосування для прання. Деякі екземпляри заслуговували особливої уваги. Так, наприклад, один каліфорнієць в 1851 році спроектував пристосування, який за один раз випирав 10-15 сорочок і майок. Для цього запрягалось 10 мулів і людина не витрачала свої сили. За прання винахідник брав певну винагороду і досить таки непогано себе почував. До речі, це була одна з перших громадських пралень, а особливого догляду така "пральна машина" не вимагала – тільки годуй та пої робочих мулів.

Першим пральну машину запустив у серійне виробництво Вільям Блекстоун, вона також мала ручний привід. Свою машину він подарував дружині на день народження, а незабаром налагодив серійне виробництво і продавав машинки по 2,5 долара за штуку. До речі, засноване Блекстоуном підприємство досі продовжує випускати пральні машини. Так поступово механізація праці призвела до поступового витіснення професії пралі, а в 1947 році в світ вийшла перша в світі пральна машина автомат.

 


Хто винайшов автоматичну пральну машину? Це були дві американські фірми – Bendix Corporation і General Electric. Вони практично одночасно представили світові свої творіння і можуть бути удостоєні звання – творець пральної машини автомат. У наступні п'ять-десять років більшість виробників пральних машин того часу представили свої автоматичні моделі.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com