тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Безлопатеві вітряні турбіни Vortex

Навіть такі екологічні поновлювані джерела енергії, як вітрові турбіни, представляють загрозу для навколишнього середовища: швидкісне і гучне обертання лопатей вбиває птахів і шкодить іншим літаючій живності (наприклад, кажанам). Тому інженери з компанії Vortex придумали вітрові турбіни, позбавлені лопатей...

 

Нові установки будуть займати дуже мало місця і практично не мати рухомих частин. Щоб зібрати енергію вітру, білі стовпи-турбіни Vortex будуть коливатися на вітрі. Пориви вітру будуть переміщати масиви магнітів, розташованих у суглобі під основою установки для вироблення електроенергії. Той факт, що нові турбіни позбавлені рухомих частин, дозволяє істотно знизити витрати на підтримку цих установок — майже на 80%. Вартість виготовлення вполовину нижче тієї, що вимагається для конструювання звичайних вітряних турбін. Проте цілком очевидно, що безлопатеві турбіни не зможуть виробляти того ж кількості енергії, що і їх аналоги з рухомими частинами.

Але є у новинки і явні переваги. На відміну від попередніх подібних безлопастних турбін, установки Vortex не вимагають гідравлічного управління. Замість цього вони використовують в якості джерела енергії вітряні воронки, що утворюються при проходженні потоків повітря через якийсь масивний об'єкт — у даному випадку перешкодою виступить сам стовп вітряної турбіни.

Ще однією перевагою нової розробки є їх компактність. Невелика площа, яку займає кожна турбіна, дозволяє розмістити відразу кілька установок на невеликій ділянці Землі і потенційно генерувати більше електроенергії на квадратний метр. Правда, щоб розмістити багато цих установок, потрібно багато часу і трудозатрат. До речі можна було би вигідно купити грузоподъемное оборудование оптом, задіяти його, і з темінами не виникало б проблем.

Перша комерційно доступна модель буде називатися Vortex Mini: 12,5-метрова установка виробляє близько 4 кіловат енергії в годину і призначена для використання в житлових кварталах. Модель Gran, яка як і раніше знаходиться в розробці, буде виробляти близько мегавати енергії і призначатися для використання у великих промислових компаніях і електроенергетичними корпораціями.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com