тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Головні убори наречених світу

В далеке минуле забрав XXI століття сакральний сенс головного убору нареченої, що колись захищав дівчину від поглядів недоброзичливців і пристрілу заздрісників і суперниць. І тим не менше, коли приходить день весілля, багатовікова пам'ять «включає» в проведення сімейного свята деякі традиційні ритуали, один з яких — покрити голову нареченої...

 

 

Наречена в Норвегії (фото зверху) замість фати часто одягає корону, основа якої виготовлена зі срібла або міді, і прикрашена ланцюжками і дзвіночками, ніжно дзвенячими при ходьбі. Вважається, що звук дзвіночків відганяє від нареченої злих духів і всяку нечисть, яка боїться переливів дзвону. Справжні красуні, таке весілля повинен знімати дійсно професіонал, до речі тут ви можете заказати креативного професійного весільного фотографа.

Хоча такі корони - задоволення досить дороге, віддати данину традиціям нині нескладно, так як сім'я молодят може орендувати головний убір у місцевій церкві або багатої родини, де вони зберігаються не одне десятиліття. Тим більше, корона, запозичена у церкви, символізує невинність.

Варіантів весільної корони в Норвегії багато — майже стільки ж, скільки і губерній (фюльке), і вони можуть відрізнятися розмірами, формою, додатковими прикрасами.


 

Колись зулуські жінки носили особливу зачіску: голили волосся, залишаючи їх тільки в центрі голови — залишився жмут покривали жиром і охрою і надавали йому трапецієподібну форму. З часом зулуси стали робити капелюхи подібної форми з людського волосся, змішаних з висушеними травами і вовняними нитками, на щільному каркасі з тканини. Але досить швидко волосся замінили пряжею, а далі з'явилися ще і спеціальні тканини. Наприклад, тканина, зіткана з молодих листя рафії (пальми). Але завжди для дівчат, а тим більше для наречених незмінним залишалося прикрасу капелюху — її вишивали бісером.

 

 

У більшості земель Німеччини голову нареченої прикрашає вінок з мирти, що символізує її невинність і чистоту.

 

 

Казахські наречені надівають на голову саукеле — весільний головний убір, що може досягати у висоту понад 70 см. Вважалося, що чим вище саукеле, тим молода вихованіша, і краще ставиться до народних традицій.

 

 

А ось як дивовижно, і навіть моторошно виглядає наречена болгар-мусульман з етнічної групи помаки. Її обличчя сильно розмальовують, а вінчає голову мальовничий вінок з паперових квіток, з-під якого звисають сріблясті і різнокольорові нитки.

 

 

Єменська наречена. Тут головне, щоб побільше було різних прикрас, чим більше, тим краще.

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com