тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Intel і Cray почали створення суперкомп'ютера продуктивністю 180 Петафлопс

Вперше за останні 20 років компанія Intel отримала прямий замовлення на виготовлення суперкомп'ютера. Замовлення отримано від міністерства енергетики США на виготовлення двох систем для Аргонської національної лабораторії (ANL)...

 

На насправді, компанія Intel в даному випадку виступає в якості партнера компанії Cray. По суті справи мова йде про випуск суперсистем Cray нового покоління з залученням компанії Intel. У наступному році повинен бути представлений суперкомп'ютер Theta з продуктивністю 8,5 петафлопс, але вже в 2018 році буде створена система Aurora з рекордною потужністю 180 петафлопс.

Сьогодні ж найбільш продуктивна система в світі — китайський суперкомп'ютер Tianhe-2 — здатний у довготривалому режимі працювати зі швидкістю 33,86 петафлопс. Як бачимо, через три роки очікується серйозний стрибок у продуктивності суперкомп'ютерів. Але про це дбає не лише компанія Intel. Компанії IBM і NVIDIA взяли на себе зобов'язання створити у 2017 році суперкомп'ютер Summit для Окріджськоъ Національної Лабораторії. Пікова продуктивність Summit може досягати 300 петафлопс. Зазначимо, суперсистема Aurora буде спиратися як на традиційні процесори Xeon, так і на процесори-прискорювачі Xeon Phi. Судячи з усього, в системі будуть використовуватися новітні 14-нм Xeon Phi покоління Knights Landing.

На даний момент компанія Intel не розкриває специфікацій системи Aurora, але повідомляє про вартість контракту — 200 млн доларів США. Можна очікувати, що китайські компанії теж готують заміну Tianhe-2. На сьогодні обчислювальні потужності стали такою ж зброєю нації, як колись рушниці і гармати.

 


Если вы желаете платёжные терминалы купить по наилучшей стоимости, советую обратить внимание на выгодные предложения от интернет-магазина SGPay.


 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com