тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Як появились назви відомих ІТ-брендів

Samsung, Apple, Nintendo... Ми так звикли до цих назв, що сприймаємо їх як щось само собою зрозуміле, навіть не замислюючись, чому, власне, саме ці слова вживаються як назви. Тим не менш, у кожного назви є своя історія.

 

Наприклад, свою назву компанія Adobe отримала на честь річки Эдоуб Крик (Adobe Creek), яка і донині тече за будинком засновника компанії Джона Уорнока (John Warnock), округ Сонома, Каліфорнія. Будете в тих краях - пориньте в Adobe.

 

 

Історія компанії Samsung почалася з виробництва рисового борошна, торгівлі цукром і сушеною рибою. І компанія була названа на честь трьох синів її засновника - Чи Бенчхоля (Lee Byung-chull). У перекладі з корейської Samsung означає «три зірки».

 

 

А ось Джері Янг і Девід Файло назву для компанії Yahoo підгледіли у Джонатана Свіфта «Подорожі Гуллівера». Там йеху називалися досить мерзенні людиноподібні істоти, що населяють країну доброчесних коней-гуїгнгнмів. Тим не менш, зараз назва розшифровується як Yet Another Hierarchical Officious Oracle - «Ще один ієрархічний неотесаний віщун». А на самому початку свого існування Yahoo і зовсім називалася «Путівник Джеррі по Всесвітній Павутині» (jerry's guide to the World Wide Web), що є відсиланням до книги «Автостопом по Галактиці».

 

 

Стів Джобс намагався придумати назву своєї компанії цілих три місяці, і забракував кілька тисяч ідей. Після безплідних пошуків, роздратований Джобс поставив партнерам ультиматум, пообіцявши назвати компанію на честь свого улюбленого фрукта - яблука - якщо до кінця дня не буде знайдено назву краще. Не знайшли. Звідси ж ростуть «коріння» бренду Apple Macintosh, названий так на честь популярного в США сорта яблук.

 

 

Сергій Брін поступив простіше. Він просто взяв незрозуміле слово, і перетворив його в головний пошуковий бренд у світі. Google - це похідна від слова гугол (googol), що означає одиницю з 100 нулями. Нинішні доходи компанії, цілком можливо, незабаром наблизяться до цього ж показника.

 

 

Історія компанії Nintendo бере свій початок в далекому 1889 році, в Кіото, Японія. Дідусь нинішнього президента компанії, Фусадзіро Ямауті (Fusajiro Yamauchi), спочатку назвав компанію Marufuku, яка випускала гральні карти Ханафуда. Тим не менш, коли в 1907 році компанія вийшла на міжнародний ринок, було прийнято рішення назвати її більш поетично - трьома ієрогліфами Nin-ten-do, які означають: «Небеса благословляють важку роботу». Так називався щорічний картковий турнір, що проводився компанією.

 

 

У 1930 році асортимент продукції компанії Galvin Manufacturing Corporation був розширений - з'явився автомобільний приймач «Motorola». У ті роки суфикс «-ola» був досить популярним серед виробників електроніки пов'язаної зі звуком. Таким чином компанія просто об'єднало це закінчення зі словом «motor», натякаючи на автомобільну складову. Популярність цієї техніки привела до того, що з 1947 року компанія змінила назву на Motorola Inc.

 

 

А ось у кого Аркадій Волож, засновник «Яндекса» підглянув ідею назви Yet Another Indexer - ще один індексатор - здогадайтеся самі. Цікаво, що спочатку компанія називалася CompTek, і, переважно, торгувала комп'ютерами. Ні, насправді мова про плагіат не йде. Творець компанії просто спробував лаконічно описати суть технології - сам пошуковик спочатку представляв собою програму для пошуку на жорсткому диску комп'ютера.

 

 


В сфере бизнеса очень важная роль отводиться юридической защите интеллектуальной собственности. Регистрация торговой марки Киев и является первым и основным шагом для представления продукции широкому потребителю, залогом успешного ее продвижения на рынке. Регистрация торговой марки - одна из основных специализаций Патентной Студии Рудого, выполним данную процедуру быстро, грамотно и без переплат.


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com