тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

На 3d принтері надрукували реактивний двигун

На 3d принтері вже друкувалися автомобілі, будинки і електронні пристрої. Але 3d друк реактивних двигунів - це щось нове!..

 

 

Експерти стверджують, що з часом усі рукотворні об'єкти на нашій планеті будуть надруковані за допомогою 3d принтера. Наразі ця технологія досить дороговартісна, особливо якщо в якості матеріалу виступає метал. Зрештоя можна замовити литье на заказ, такі вироби отримують надзвичайно високої якості.

А нещодавно дослідники Університету Монаша, що в Мельбурні об'єдналися з науковцями з університету Дікіна, для того, щоб довести концепції реактивних двигунів. Всього було створено два двигуни: один з них знаходиться на авіасалоні, в Австралії, а другий у французькій аерокосмічної компанії Microturbo (Safran). Конструкція двигуна створена за принципом допоміжного газотурбінного двигуна, який використовується в літаку Falcon 20.

 

 

 


"Це був шанс довести те, чого ми можемо досягти, але після розгляду всіх планів і креслень зрозуміли, що технологія виробництва за багато років сильно еволюціонувала. Тому для створення точної копії, довелося сканувати запчастини робочого зразка. Після всього цього ми змогли надрукувати відразу дві копії", - розповідає директор адитивного виробництва центру Монаш.

Уряд підтримав проект, так як він може призвести до інноваційного розвитку конструкції двигуна. Багато приватні компанії контактували з Університетом Монаша і допомогли сформувати партнерські відносини з великими аерокосмічними компаніями. "Це був виклик для команди і підштовхнув розвиток технологій до нових висот. Досі жодна некомерційна організація не створювала весь двигун цілком", говорить Бен Батагол (Ben Batagol) з відділу Amaero Engineering при університеті Монаша.

Центр адитивного виробництва при Центрі Монаш відіграє ключову роль у технологічному розвитку Австралії. З їх 3d-принтерами для роботи з металами, вони можуть створювати прототипи металевих деталей для різних пристроїв і машин в різних галузях. Для виготовлення деталей двигуна використовується концептуальний 3d лазерний принтер Xline 1000R - найбільший в світі лазерний принтер. Можливо в майбутньому процес тривимірної друку призведе до поліпшення й оптимізації конструкції двигунів і не тільки їх, але і різних механічних запчастин.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com