тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Вежа-Лабіринт в Дубаї

В останні десятиліття Дубай по праву вважається світовим центром сучасних архітектурних розробок, про які, до речі публікувалися відповідні статті на сайті Вебочка. Одним з останніх нововведень знаменитого міста є пятидесятиповерховий хмарочос, що отримав красномовну назву Башта-Лабіринт. Чому, власне Лабіринт?..

 

Зведення цієї яскравої пам'ятки ОАЕ було завершено на початку 2012 року, при цьому відмічається надзвичайна надійність конструкції, мабуть проектувальники додумались купить винтовые сваи в Химках дешево, чи якісь інші інноваційні конструктивні елементи.

Всіх здивував незвичний дизайн фасаду, який був виконаний у формі якогось гігантського лабіринту. Хочеться відзначити, що це будівля, над проектом якого працювали архітектори компанії Al Rostamani Group, офіційно занесено в Книгу рекордів Гіннеса, як найбільший вертикальний лабіринт на планеті.

Дивовижний конструктивний елемент у формі лабіринту на фасаді хмарочоса виконаний з балконів, які пов'язані між собою. Особливо красива ця загадкова архітектурна комбінація в нічний час, коли фасад висвітлюється світлодіодами різних кольорів. В цей же час можна побачити восьмиметрову відео стіну, розміщену на вершині хмарочоса, її називають Оком Лабіринту, тому що на ній демонструються різні рекламні ролики.

 


Цікавий і той факт, що камені для прикраси фасаду відбиралися вручну, одні з них обробляли струменями води для створення зеленуватого відтінку і рівною матової поверхні, інші ж піддавалися обробці полум'ям, щоб отримати шорстку поверхню.

У денний час створюється враження, що форма фасаду змінюється, для цієї мети була використана дивовижна комбінація світла і тіні, яка залежить від положення сонця. Проектувальники постаралися зробити так, щоб стіни цього унікального лабіринту розташовувалися не випадковим чином, а являли собою справжню головоломку.

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com