тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Японський потяг на магнітній подушці встановив новий рекорд швидкості - 590 км/год

Японська залізнична компанія JR Tokai повідомила про чергове успішне випробування магліва - поїзда на магнітній подушці: склад з семи вагонів проїхав 19 секунд на швидкості 590 кілометрів на годину, побивши попередній рекорд - на тій ж тестовій ділянці траси в 2003 році швидкість суперпоїзда склала 581 км/год...

 

Ось відео, відзняте на першому випробовуванні.

 


Яким чином рухаються цей транспортний засіб? Поїзд на магнітній подушці утримується над полотном дороги з допомогою магнітного поля, не торкаючись рейки. Це дозволяє виключити тертя між потягом і полотном. Серед переваг цього виду транспорту - сама висока швидкість, низьке споживання електроенергії і невисокий рівень шуму. Проблеми - відсутність інфраструктури і висока вартість створення колії. Варта відмітити, що роботу над потягами на магнітних подушках в Японії почали ще в далекі 1970-х роки, правда навіть приблизних таких швидкостей тоді не досягали.

Зараз  випробування проводилися на тестовій трасі в префектурі Яманасі. Довжина шляху - 18 кілометрів, за цей час поїзд серії L0 («L-zero») зумів розігнатися до 590 кілометрів на годину і проїхати так 19 секунд, повідомляє The Wall Street Journal. Розробники запевняють, що найближчим часом розженуть склад до 600 км/год. Зараз між містами Токіо і Нагоя йде будівництво комерційної лінії поїздів на магнітній подушці, її завершення заплановано на 2027 рік - довжина дороги становитиме 286 кілометрів, які маглев проїде за 40 хвилин. Зараз поїзди «Сінкансен» долають цей шлях за 78 хвилин. Автомобіль проїжджає від одного міста до іншого за 3 години 49 хвилин.

Японці найчастіше користуються залізницями в розрахунку на людину. У країні діють п'ять залізничних компаній, загальна тривалість доріг - 27 182 кілометри. Найшвидші поїзди на даний момент - «Сінкансен», вони розвивають швидкість до 300 кілометрів на годину.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com