тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Гвинт, якому 300 млн років

Хто б не винайшов перший гвинт, він напевно підглянув його форму в природі. Бути може, чоловік побачив, як плющ по спіралі обвиває дерево, а може, його надихнула закручена форма морської раковини. Геометрія, народжена природою, часто буває настільки точною і досконалою, що сама людина відмовляється вірити в її природне походження. Ось недавній приклад...

 

 

Любителі вести розкопки час від часу являють сенсаційні знахідки. Так, у 1998 році експедиція Центру «МАІ - Космопошук» досліджувала місцевість на півдні Калузької області в пошуках упалих метеоритів. На місці пошуків один з учасників цієї експедиції виявив дивний камінь, в якому виднівся скам'янілий болтик. Серед вчених тут же піднявся переполох - звідки він там з'явився? Беручи до уваги строки, які необхідні для перетворення предмета в камінь, можна зробити висновок, що вік знахідки повинен обчислюватися сотнями мільйонів років. Але якщо так, то хто зробив цю деталь? Невже 300 мільйонів років тому на Землі існувала сучасна цивілізація, яка могла робити складні механізми?

Розгадка насправді була дуже простою. Після деяких суперечок фахівці все ж розпізнали скам'янілість, нею виявилося істота під назвою криноідея (лат. Crinoidea), або морська лілія. Специфічна будова цих тварин ввело в оману дослідників, які довго відмовлялися вірити в те, що «болтик» створила природа. Ось так вона виглядає

 

А це її скамянілі рештки


Цікаво, що цей інцидент з болтиком в камені - не поодинокий. Морські лілії дуже часто приймають за артефакти стародавньої цивілізації - то порівняють їх залишками інопланетних машин, то побачать в дивних «шлангах» послання з майбутнього.

А на ділі все йде куди простіше і нудніше. По всій довжині тіла цих істот (криноидей) пролягав стравохід, який часто був забитий планктоном і піском. Під дією часу вміст стравоходу закаменіває, і утворювався штир, який так схожий на рукотворний предмет.

 


В чем заключается процедура регистрация лицензионных договоров, в каких случаях она осуществляется, каковы ее особенности? А оформить надлежащим образом весь пакет необходимых документов для этой сделки, а также оказать другие услуги в сфере защиты интеллектуальной собственности вам помогут опытные юристы OOO «Зуйков и партнёры»


 

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com