тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Міграція крабів на острові Різдва

Ви напевно вже не раз бачили в інтернеті репортажі про те, як під час сезонних міграцій, протягом 10 днів, мільйони земляних крабів відправляються до узбережжя, щоб відкидати ікру. Це дивовижне видовище привертає увагу екологів і фотографів зі всього світу...

 

 


Острів Різдва (Christmas Island ) - відносно невеликий (135 кв. км) острів вулканічного походження в Індійському океані, що належить Австралії, своєю назвою зобов'язаний відкриття його англійцями в день Різдва 1643 року. Головною визначною пам'яткою острова є щорічна міграція 100 млн. червоних крабів (Gecarcoidea natalis) під час шлюбного періоду, що відбувається приблизно середини жовтня по січень.

В цей час вони відправляються в багатоденну подорож з дощових лісів до берегів Індійського океану, покриваючи при цьому оранжево-червоним килимом все, що трапляється на шляху: дороги, майданчики, двори, будинки. Точно передбачити дату міграції складно, все залежить від того, коли почнеться вологий сезон. Для того щоб дістатися до берега крабів треба близько 18 днів. Відбувається одна з найбільш вражаючих природних міграцій - синхронного пересування на кілька кілометрів десятків мільйонів крабів.


 

 

 

Під час міграції під колесами автомобілів гине від 700 тисяч до 1 мільйона особин. Тому на ділянках доріг з найбільш інтенсивним рухом роблять ось такі захисні парканчики і переходи.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com