тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

10 найвідоміших логотипів з підтекстом

Кожен день людина стикається з сотнями логотипів. Вони настільки надокучили, що мало хто замислюється, що вони означають. Але насправді на створення навіть найпростіших логотипів часто йдуть місяці роботи і мільйони доларів, і практично кожен з них закладений певний підтекст...

Створення оригінального логотипу, як частина брендингу - запорука успіху любої компанії, до речі, специалісти "Дизайн-студии Елены Шутовой" знають все про брендинг в Беларуси, і як ніхто краще розбираються у цій сфері.

А у нашому огляді 10-ка відомих логотипів з розшифровкою їх значення:

Fedex

Логотип американської логістичної компанії складається з 2 частин: написи "Fed" фіолетового кольору і "Ex" помаранчевого кольору. Начебто нічого особливого, так чому ж такий скромний логотип виграв десятки нагород? Розгадка проста - простір між літерами "Ex" утворює стрілку, що на підсвідомому рівні асоціюється зі швидкістю і професіоналізмом компанії.

 

 

McDonalds

Більшість вважає, що логотип мережі ресторанів швидкого харчування McDonalds не що інше, як перша буква назви компанії, пофарбована в золотистий колір. Однак, прихильники теорії Фрейда стверджують, що така форма літери викликає асоціації з годуючою материнською груддю.

 

 

Adidas

Назва відомого виробника спортивного одягу і аксесуарів виникло з комбінації імені і прізвища його засновника, Адольфа Дасслера. За 66 років існування компанії її логотип неодноразово змінювався, але в ньому завжди були три смужки. Сьогодні логотип має три похилих смуги у формі трикутника, що символізує гору. Ця метафора означає підкорення нових вершин.

 

Mitsubishi

В 1873 році в результаті злиття двох суднобудівних компаній була заснована фірма Mitsubishi. Логотип компанії з'явився шляхом об'єднання гербів її творців - трилистого герба клану Тоса і трьох діамантів родини Івасакі. Три діаманти символізують надійність, цілісність та успіх, а червоний колір означає довіру і приваблює покупців до бренду.

 

 

Google

Логотип Google виглядає дуже простим - просто звичайна напис, букви в якій мають різні кольори. Насправді при створенні логотипу Google дизайнери хотіли відобразити почуття "бунтарського духу" компанії. Секрет логотипу криється в кольорах букв: основні кольори (синій, жовтий і оранжевий) раптово перериваються зеленою літерою, яка вибивається з схеми. Так Google вирішила виділити свою нестандартність і небажання грати за правилами.

 

 

Animal Planet

Раніше на логотипі Animal Planet був зображений слон, який тягнеться хоботом до мініатюрної Землі. Проте, в 2008 році був проведений ребрендинг каналу з метою збільшення привабливості для широкої аудиторії. Канал повинен був позбутися від довгих і нудних документальних фільмів і перейти до захоплюючим репортажів. Новий логотип, як пояснили представники Animal Planet, повинен представляти інстинкти, джунглі і первісні емоції. Досить багато емоцій для емблеми, в якій була перевернута одна буква.

 

 

 

NBC

Ні для кого не є секретом, що логотип телевізійної мережі NBC символізує павича, проте мало хто здогадується, чому це саме так. Насправді це був маркетинговий трюк, щоб змусити людей купувати кольорові телевізори. Під час створення логотипу NBC належала компанії з виробництва електроніки Radio Corporation of America (RCA). RCA хотіла показати громадськості, що відносно висока ціна телевізора цілком обумовлена можливістю перегляду зображення в кольорі.

 

 

Amazon

З першого погляду логотип компанії Amazon.com дуже простий - назва жирним чорним шрифтом з жовтою стрілкою під ним. Але що ж символізує ця стрілка? По-перше, вона являє посмішку задоволеного клієнта. А по-друге, жовта стрілка йде від літери "A" (першої букви у латинському алфавіті) до літери "Z" (останньої літери алфавіту), що символізує різноманітність продукції Amazon.

 

 

Pepsi

Логотип Pepsi представляє із себе просте коло, верхня половина якого червона, нижня - синя, а між ними проходить біла хвиляста лінія. На перший погляд, це кольори американського прапора. Але насправді Pepsi витратила сотні мільйонів на свій поточний логотип. Брендингове агентство, яке розробляло логотип для Pepsi, представило 27-сторінкову доповідь, в якому описано безліч смислів, які були вкладені в цей логотипу. Він символізує магнітне поле Землі, фен-шуй, Піфагора, геодинамику, теорію ймовірності і багато іншого.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com