тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Міжнародний USB-квест Арама Бартола

.

Німецький художник розставив в стінах по всьому світу схованки - USB-флешки. Підключити свій ноутбук до такої флешці, щоб отримати якусь загадкову інформацію, може кожен бажаючий. Тому, гуляючи вулицями, наприклад, чудового міста Тблісі варто уважніше дивитися по сторонах...

 

Художник з Берліна Арам Бартол (Aram Bartholl) відомий своїми роботами на стику технологій і мистецтва здійснив кругосвітню подорож, під час якого створив захоплюючий квест, учасниками якого можуть стати всі охочі. Бартолл встановив в кам'яні стіни в різних містах USB-флешки. Причому, всі флешки цілком функціональні, і до них можна підключити ноутбук.

 

 

 

 

За словами самого Арама Бартола, він створив анонімну мережу обміну інформацією по всьому світу, надавши можливість загального доступу до файлів в громадських місцях. Його флешки можна знайти в Європі, США, на островах Тихого океану, в Росії і в Китаї. Кожен бажаючий може знайти схованку-флешку, підключити до нього свій ноутбук і закачати на нього свою інформацію для іншої людини.

 

 

 


Це вже не перший проект Бартола з використанням «схованок» в стінах. Раніше він разом з художником Робертом Сакровски пропонував нью-йоркцям перенестися в 90-е, коли інтернет тільки ставав загальнодоступним. Назва проекту «Вставте диск» (Insert disc) - вже інструкція: від учасника вимагається просто вставити DVD в дисковод, правда, місце для нього вибрано незвичайне - стіна Музею кінематографа (Museum of the Moving Image). Проріз тут настільки непримітний, що помітять її лише посвячені. Через сім хвилин диск повернеться до вас, вже наповнений безліччю програм з минулого.

 

 

 

 


Далі потрібно вставити диск у власний комп'ютер. Інструкції, залишені авторами в прикріпленому файлі, допоможуть розібратися з процесами, які запрацюють на ваших очах. За допомогою віртуальної машини Ubuntu ваш комп'ютер перетвориться в Mac Quadra на операційній системі 1997 року MacOS 7.6, а робочий стіл заповниться ярликами програм, ігор і браузерів того часу: Netscape Gold, Internet Explorer 3.01 і NCSA Mosaic(68k) 3.084.

В Netscape Gold залишені закладки сайтів 90-х, однак від завантажень по посиланнях краще відмовитися. Наприклад, перша комп'ютерна гра в жанрі «шутер від першої особи» SOD неминуче призведе до зависання. В гіршому випадку ваш комп'ютер навмисне підчепить віруси. Бартол користувався деякими технологіями художнього дуету Jodi, дітище якого - сайт jodi.org - досі лякає користувачів своїм інфернальним виглядом і підозрілим вмістом сторінок.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com