тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Стевія: ефективний замінник цукру

Ця маленька непоказна рослинка не справляє, на перший погляд, ніякого враження - навколо таких тисячі. Однак у ній міститься неймовірна солодкість від природи!..

 

Взагалі людські органи почуттів по-різному реагують на різні подразники, однак смакові сосочки язика однаково добре у більшості з нас реагують на солодке. В результаті споживання цукру неухильно зростає - за останні 50 років воно збільшилось у світі в три рази! А це призводить до невпинного зростання хвороб, пов'язаних з ожирінням, високим кров'яним тиском, цукровим діабетом. Тільки в Німеччині 45% жінок і 60% чоловіків, 15% дітей і підлітків мають надлишкову вагу або страждають ожирінням. Не дивно, що новий замінник цукру справив справжній фурор на харчовому ринку.

 


Стевія родом з Парагваю, де традиційно її вживають для підсолоджування чаю з давніх пір так і називають - «солодка трава». Особливістю її є те, що отриманий з неї екстракт дуже малокалорійний (це важливо для діабетиків!) і не викликає карієсу. Правда, у неї злегка гіркуватий присмак, але він настільки мізерний, що не кожен відчує.

В країнах Азії і Латинської Америки стевія вже давно зайняла своє місце на харчовому ринку. Складніше справа йде в Європі і США в 1984 році з'явилися дослідження американських вчених, згідно з якими стевія і стевізид, що міститься в ній можуть бути причиною виникнення онкологічних захворювань. Однак згодом виявилося, що ці дослідження фінансувалися конкурентами - концерном, що виробляють інший замінник цукру - аспартам (який, до речі кажучи, теж підозрюється у можливості викликати рак!).

В даний час стевія визнано безпечним продуктом і дозволена для використання на європейському продуктовому ринку. Доктор Удо Кінле з університету Гогенхайм досліджував рослину протягом 12 років на добровольцях і підтвердив, що для 99% людей, які страждають цукровим діабетом, стевія є прекрасним замінником цукру (людина вагою 65 кг може з допомогою стевії замінити 80 г цукру - майже 30 шматочків!- без шкоди для свого здоров'я).

Також дослідження австрійських вчених доводять, що додавання стевіозиду в зубну пасту захищає зуби від карієсу і відкладення зубного каменю - його дія подібна до дії ксиліту, одержуваного з березової деревини. Стевіозид в 300 разів солодший сахарози. У народній медицині стевія застосовується для стабілізації кров'яного тиску, лікування ожиріння і швидкої стомлюваності, зміцнення серцевого м'яза. Добова доза становить 750-1500 мг стевиозида. Поки що не виявлено ніяких побічних явищ.

Цілком ймовірно, що стевія стане рослиною майбутнього. Парагвай, батьківщина цього солодкого подарунка природи, культивує близько 2000 га, в той час як в Китаї на сьогоднішній день під цю цінну рослину відведено вже 60000 га.

 


Как уменьшить содержание сахара в крови, что делать, чтобы опасный недуг не прогрессировал? Очень эффективным является лечение сахарного диабета народными средствами, а лучшие проверенные рецепты вы найдете на сайте medic.ymka.ru.


 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com