тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Oracle представив надшвидкісну базу даних

Глава корпорації Oracle Ларрі Еллісон (Larry Ellison) заявив, що новітня версія флагманської розробки компанії - системи управління базами даних Oracle Database 12c - буде обробляти запити в 100 разів швидше, ніж найсучасніші існуючі функціонали. Таку заяву Еллісон зробив під час конференції Oracle OpenWorld 2015 в Сан-Франциско, США...

У перпективі Oracle Database 12c буде широко застосовуватись і при створенні веб ресурсів, а тут http://vaden-pro.ru ви дізнаєтесь про функціонал Css і про його можливості при створенні сайтів.

Отож на конференції була продемонстрована нова база даних в дії, і система вразила фахівців можливістю обробляти мільярди запитів за дуже короткі проміжки часу. Значний приріст швидкості в процесі обробки даних був реалізований за рахунок обробки даних безпосередньо в ОЗП. При цьому користувач може вибрати, які дані слід зберігати в оперативній пам'яті, а які - на накопичувачі.

Еллісон продемонстрував, як використання нового підходу дозволило СУБД обробити 7 мільярдів запитів за 1 секунду. Стандартний на сьогоднішній день функціонал за той же час впорався лише з 5-ма мільйонами рядків. Нові швидкості будуть особливо корисні, наприклад, в аналітичних системах реального часу, яким необхідно обробляти величезну кількість безперервно надходять даних. За заявою Еллісона, технологія Oracle зможе зробити справжню революцію в світі центрів обробки даних.

А тим часом компанія Facebook анонсувала власну версію системи управління базами даних WebScaleSQL. У розробці брали участь інженери Facebook, Google, Twitter і LinkedIn. Ініціатори розробки розраховують, що система управління базами даних WebScaleSQL дозволить розширити можливості MySQL для обліку потреб компаній при роботі з великими аудиторіями.

Як пояснюють розробники, потреба у створенні WebScaleSQL у компанії виникла у зв'язку з зростанням користувацької аудиторії. Наприклад, тільки до серверів соціальної мережі Facebook щодня підключається більше 1.23 мільйони людей, заради яких компанії довелося розгорнути по всьому світу величезну інфраструктуру з однією з найбільших установок типу MySQL в світі.

Примітно, що представлений проект є повністю відкритим, а взяти участь у ньому можуть усі учасники з такими ж потребами. Також кожен розробник може запропонувати свою нову функцію, і якщо ці зміни будуть схвалені колегами з інших компаній, то нова функція з'явиться в WebScaleSQL. До того ж, як запевняють програмісти Facebook, у кожної компанії буде можливість самостійно адаптувати ПЗ під свої потреби. Якщо порівнювати WebScaleSQL з оригінальною MySQL, на користь першого можна віднести такі переваги, як автоматизований фреймворк, нові можливості для спрощення масштабованості, зміни в тестах MySQL, а також набір стрес-тестів і навіть прототип системи для тестування продуктивності.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com