тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Бібліотека Royal Portuguese Reading Room в Ріо

У народі бібліотеки вважаються храмом науки, але є одна, яка дійсно схожа на храм. Знаходиться вона в Ріо-де-Жанейро, у Бразилії, і називається Real Gabinete Portugues de Leitura...

 

 

Колись я епізодично описував кращі на думку авторитетних експертів бібліотеки світу, ось власне ця бібліотека в Ріо теж заслужено попала до цього списку. Шикарний інтерьєр, чудова, неперевершена робота майстрів-краснодеревщиків! До речі, якщо ви зайдете на сайт http://www.astyle.spb.ru/makes/ , то зможете ознайомитись з роботами і заказати ексклюзивні меблі, а також оригінальні дерев"яні декоративні вироби майстрів компанії Арт-Стиль.

Будівництво бібліотеки тривало з 1880 по 1887 роки, архітектор цієї величної будови був Рафаель да Сілва Кастро. В даний час бібліотечний фонд є найбільшою колекцією місцевої літератури. Загальна кількість видань налічує 350 000 примірників.Унікальність цієї бразильської бібліотеки полягає не тільки в колекції книг, але і в самій будівлі. Це архітектурний шедевр. Королівський зал бібліотеки зроблений в стилі неомануеліно. Неомануеліно - це особливий архітектурний стиль, що поєднує елементи епохи Ренесансу з пізньої готикою. У будівництві бібліотеки використовувався вапняк, який доставляли в Ріо-де-Жанейро з Лісабона. Своїм виглядом вона нагадує готичний собор.

Всередині бібліотека заповнена книгами, які розміщені на полицях від стелі до підлоги. Інтер'єр залів справді царський - позолочена фурнітура, полиці з благородних видів дерева. Освітлення читального залу забезпечує кована люстра. Пишність внутрішнього інтер'єру надають і масивні двері, і спіралеподібні колони, що нагадують корабельні канати, і декоративні арки.

В бібліотеці Ріо-де-Жанейро чудово можна навчатись або ж поринути в епоху дев'ятнадцятого століття, насолодитися тишею і дивовижною чарівною красою бібліотечного собору.


 

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com