тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Поради юриста: як вибрати інтернет-магазин

Бути обдуреним не подобається нікому. Між тим, інтернет-покупки стають все більш популярними, адже вони дозволяють порядно заощадити і істотно розширюють можливості вибору товару. Як правильно вибрати інтернет-магазин, якому можна довіряти? Як не стати жертвою інтернет-шахраїв?..

 

 

Гугліть і яндексуйте.

Вірним другом будь-якого онлайн-покупця повинні стати пошукові системи, наприклад Гугл і Яндекс. З їх допомогою можна не тільки знайти потрібний вам товар, але і найбільш швидко отримати уявлення про самий магазин.

Вам досить ввести пошуковий запит «(назва інтернет-магазину) відгуки» або «(назва інтернет-магазину) обман». Цей простий запит дозволить вам на першій же сторінці побачити скарги незадоволених покупців. Якщо результати пошуку рясніють словами «жахливо», «шахраї», «обдурили», «не замовляйте у них», висновок очевидний.

Будьте уважні: на перші місця у видачі Яндекса і Гугла потрапляє реклама. Оскільки купити рекламну кампанію в Яндекс.Директе або Гугл.Адвордс (системи контекстної реклами пошукових систем) може будь-хто, не клікайте на перші рекламні посилання, перегорніть трохи нижче і уважно вивчіть всю видачу.

 

Все пізнається в порівнянні.

Уникайте супердешевих пропозицій. Вивчіть середній рівень цін на той товар, який ви шукаєте. Пам'ятайте, що справжні Гуччі і Луї Вітон навряд чи будуть коштувати 100 гривень.

 

Вчіться на чужих помилках.

Відмінний спосіб шукати потрібну вам купівлю - Яндекс.Маркет або інші подібні сервіси. Найголовніша перевага цього сервісу - наявність реальних відгуків від реальних покупців. Причому сервіс незалежний, а це означає, що ви не тільки зможете почитати про самі товари і вибрати найбільш підходящу модель, але і дізнаєтеся правду про те, як працює магазин.

Якщо сервіс інтернет-магазину кульгає, магазин пропонує неякісні товари або пригальмовує з доставкою, ви прочитаєте про це з відгуків інших покупців. І взагалі сам факт наявності магазину на Яндекс.Маркеті є перевагою, адже Яндекс перевіряє всі магазини, які додаються на Маркет.

Звичайно ж, ніколи не можна довіряти відгукам на сайті самого інтернет-магазину, адже зміст відгуків легко контролюється власником сайту. Тому ви просто не знайдете поганих відгуків про магазин на його сайті.

 

Вранці стільці, увечері гроші

Порядний інтернет-магазин завжди піклується не тільки про свій добробут, але і про зручність клієнтів. Тому вибирайте такий магазин, який пропонує багато різних варіантів оплати покупки: готівкою кур'єру, по банківській карті, з допомогою вебмані або Яндекс.Грошей, за безготівковим розрахунком, з особового рахунку вашого мобільного телефону, післяплатою і т. д. Якщо варіант оплати тільки один - за передоплатою, особливо переказом на банківську карту іншої фізичної особи, - краще не зв'язуйтеся з таким інтернет-магазином.

 

Продавця потрібно знати в обличчя.

На сайті порядного інтернет-магазину в обов'язковому порядку будуть міститися дані про підприємця або юридичну особу, яка продає товари через цей сайт. Зверніть увагу на наявність такої інформації на вибраному вами сайті інтернет-магазину і обов'язково перевірити достовірність цієї інформації.

На сайті повинні бути зазначені повне найменування юридичної особи / ПІБ підприємця, ІПН, ОГРН, юридична та фактична адреса, контактні телефони. Цих даних для перевірки магазину «на вшивість» вам достатньо. А ще можна скористатися послугами онлайн юриста, ось, наприклад официальный сайт адвокатського бюро «Кацайлиди и партнеры», професійні юристи якого завжди допоможуть у вирішенні проблемних питань.

 

Зустрічають по одягу.

Сам сайт інтернет-магазину також може дати вам корисну інформацію. По-перше, постарайтеся не мати справи з тими магазинами, які розміщують свої сайти на безкоштовних сервісах для хостингу сайтів, створення інтернет-магазинів - наприклад, narod.ru, tiu.ru, blizko.ru, ucoz.ru та інші. З допомогою цих сервісів абсолютно будь-яка людина може створити який-завгодно сайт без будь-яких матеріальних витрат. Що дуже зручно для шахраїв.

По-друге, уникайте купівлі товарів у групах В Контакті або в приватних осіб. На жаль, у випадку будь-яких проблем вам доведеться потрудитися, щоб довести, хто такі Тетяна-Вечірні Сукні або Ольга-Адідас, і пред'явити їм претензії. Також будьте обережні при участі в спільних закупівлях, адже при такому варіанті інтернет-покупок ви не складаєте письмовий договір з організатором інтернет-закупівель, а просто переводите гроші на картку. Зрозуміло, якщо він не є підприємцем або дав дані карти сторонньої людини, вам буде вкрай проблематично відсудити свої гроші назад.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com