тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найбільші гриби

Такі гриби зацікавлять не тільки відчайдушних ботаніків і найдосвідченіших гурманів. Розміри цих гігантських монстрів настільки вражають, що мимоволі задаєшся питанням, чи це не є якась аномалія, спричинена негативними наслідками людської діяльності?..

 

Дійсно, невідомо які чинники спровокували настільки гігантські розміри цих грибів, але, на щастя, приклади таких аномалій на сьогоднішній день складають лише поодинокі випадки. Між іншим, гриб весёлка не є таким великим, зате він володіє надзвичайно цінними лікувальними властивостями.

Отож найбільший гриб у світі росте в Національному парку Малер у Блу-Маунтинс (Орегон, США). Цей гриб покриває площу в 890 гектарів, що порівнянно з розмірами 1220 футбольних полів. Вік гриба складає, як мінімум, 2 400 років, а належить він до виду Armilaria ostoyae (на фотозверху), також відомий як медовий гриб. На жаль, а може і на краще, гриб неїстівний.

А ось самий великий їстівний гриб був виявлений в Канаді якимсь Жаном Гі Рішаром. Унікальний дощовик (Calvatia gigantean) виявився насправді значних розмірів: його окружність становить 2,64 метра і важить 22 кілограми.

 


Але все ж, по-справжньому на знахідки подібного роду щастить мексиканцям: у червні 2007 року на кавових плантаціях південно-східної Мексики в штаті Чіапас був знайдений гриб довжиною понад 60 сантиметрів і вагою близько 20 кілограмів. А пізніше мексиканський біолог знайшов ще один гриб вагою близько 20 кілограмів, який також зростав на кавовій плантації.

 


Цікаво, чим таким цікавим мексиканські плантатори удобрюють землю, що у них ростуть такі грибні монстри? Для порівняння: попередній італійський їстівний рекордсмен важив 14 кілограм. Знайшов його Франческо Квито в провінції Барі. Це була печериця, однак, щоб привезти його додому, власнику нової знахідки потрібен був автомобіль.

А от серед найдорожчих грибів відрізняється трюфель, що важив ще менше - всього 7 кілограм. Примітно, що люди, які знайшли цей гриб, обрали його просто посмажити і з'їсти в компанії зі своїми сусідами, незважаючи на те, що такі гриби - досить дороге задоволення і за цю знахідку можна було виручити досить кругленьку суму.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com