тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

LED світильник, що ідеально імітує сонце

Нова технологія намагається перевернути наше ставлення до того, що ми розуміємо під «штучним освітленням». Італійська компанія CoeLux розробила джерело світла, який настільки реалістично імітує сонячне світло, що йде через вікно в стелі , що може легко обдурити і камеру, і навіть нас з вами!..

 


Високотехнологічний світлодіодний світильник розроблений таким чином, щоб що йде від нього світло було не відрізняється від природного. Одна з важливих ідей, закладених у концепцію CoeLux, полягає в тому, що для імітації сонячного світла недостатньо симулювати саме джерело - сонце. Необхідно відтворити ще й атмосферу. Вчені, які розробляли прилад, придумали, як використовувати найтонше покриття з наночастинок, щоб імітувати ефекти, що виникають при проходженні сонячного світла через земну атмосферу.

В першу чергу, це Розсіювання Релея - пружне розсіювання на малих частинках розміром багато менше довжини хвилі сонячного світла, при якому відбувається зміна просторового розподілу, частоти і поляризації оптичного випромінювання. У результаті, сама якість світлового потоку - а не тільки його колірна температура - стає близьким до того, яким світло має при природному сонячному освітленні.

Люди, яким показували кімнату, абсолютно повірили, що в стелі є реальне вікно, через яке ллється сонячне світло.

 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com