тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Космічна роза

Ця дивовижна фотографія пари взаємодіючих галактик Arp 273 була опублікована в честь 21-ї річниці запуску космічного телескопа Хаббл. Дізнаймося більше про це фантастично-красиве космічне утворення...

 

 

Виглядає таким дивним чином цей астрономічний об"єкт в силу того, що диск більшої галактики (UGC 1810) спотворений гравітаційною взаємодією з меншою (UGC 1813) та його форма нагадує квітку троянди. Намисто з блакитних вогників, оточуючих UGC 1810, утворена світлом, випромінюваним групами неймовірно яскравих молодих зірок, які сяють в ультрафіолетовому світлі. В ядрі другий галактики також видно ознаки зореутворення, найімовірніше, запущеного зіткненням.

Незвичайна форма спіральних рукавів галактики UGC 1810 показує нам, які взаємодії відбуваються в цій парі галактик. Зовнішній рукав практично замкнутий в кільце, а це ознака того, що UGC 1813 пролетіла через неї наскрізь. У правій верхній частині UGC 1810 помітна невелика спіраль, що також є галактикою.

Маса галактики UGC 1810 приблизно в п'ять разів перевершує масу свого сусіда. У таких нерівних парах проходження однієї галактики через іншу провокує спотворення спіралеподібної форми меншою галактики, яка стає витягнутою і асиметричною. Під час подібних зіткнень процес зореутворення спочатку запускається в меншій галактиці. Ймовірно, це пов'язано з тим, що їх ядро встигає поглинути меншу кількість зоряного газу і пилу, які є «будівельним матеріалом» для нових зірок.

Arp 273 лежить у сузір'ї Андромеди і знаходиться на відстані 300 мільйонів світлових років від Землі. На фотографії помітний розріджений місток з речовини, що з'єднує дві галактики протяжністю кілька десятків тисяч світлових років. Фотографія була отримана 17 грудня 2010 року ширококутною камерою 3 (WFC3) космічного телескопа Хаббл шляхом накладення зображень, зроблених за допомогою трьох фільтрів: ультрафіолетового, синього і червоного.

 


Действительно, Вселенная наша прекрасна, и таит множество удивительных открытий. Вот, например, недавно какая Очень большая звезда предстала взору астрономам европейского космического агентства. А обнаружить ее удалось благодаря уникальному прибору Very Large Telescope.


 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com