тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Енергоефективний будинок своїми руками

Незважаючи на глобальне потепління, для України характерний досить холодний клімат, а середній термін опалювального сезону становить 6 місяців. А в зв'язку з постійним зростанням цін на енергоносії, будівництво будинку з низьким енергоспоживанням стає, як ніколи актуальним.

З кожним днем все більша кількість людей переконується про доцільність застосування у своєму житлі енергоефективних технологій. І це зрозуміло, хто ж з нас не прагне жити в теплому і найголовніше - економічному будинку. Який зміст ми вкладаємо в словосполучення - енергоефективний будинок?

 

На думку керівника компанії ТКДом Олександра Водовозова - енергоефективний будинок - це будівля, в якій зведені до мінімуму всі енерговтрати, а також енергоспоживання. Основним принципом будівництва енергоефективного будинку є досягнення максимальної герметичності житла, використання енергозберігаючих технологій та ліквідація містків холоду.

В Україні основні енерговитрати припадають на опалення, тому головним завданням стає запобігання втрат тепла через огороджувальні конструкції будинку - підлогу, стіни, вікна, перекриття і дах. Цього можна домогтися за допомогою сучасних технологій каркасного будівництва. За рахунок застосування утеплювачів і спеціальних способів обшивки каркаса, повністю виключається наявність щілин. Досить актуальною зараз є послуга на зразок утепление фасадов Днепропетровск від компанії "Теплотренд", що дозволяє в майбутньому суттєво зекономите на обігріві житла.

Таким чином, для будівництва енергоефективного будинку необхідно:

- Звести утеплений фундамент. А в каркасному будівництві, подібний фундамент ще грає роль і теплоаккумулятора;

- Встановити високоефективну систему вентиляції з рекуператором. Так як через вентиляцію втрачається 30-40% тепла, то застосування такої системи дозволить істотно знизити витрату енергії на підігрів припливного повітря;

- Розташувати житлові кімнати в південній частині будівлі. Що дозволить використовувати сонячну енергію як додаткове джерело тепла;

- Зробити максимальне утеплення огороджувальних конструкцій. Адже саме через них відбувається основна тепловтрата. Але найчастіше, забудовники просто не хочуть вкладатися в додаткове утеплення, вважаючи, що це призведе до збільшення вартості будівлі, що зводиться. Так чи вигідно будувати енергоефективний будинок?

Якщо говорити мовою цифр, то зведення енергоефективного будинку обходиться приблизно на 15% дорожче звичайного, але зате в експлуатації він дешевше на 60-70%.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com