тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Рюкзак Cowpower: метан проти енергетичної кризи

Вчені, які ось вже не перше десятиліття шукають екологічний чистий спосіб отримання енергії, запропонували надягати коровам на спину спеціальні рюкзаки, які будуть збирати «вихлопи» цих тварин і перетворювати їх в енергію...

 

 

Сьогодні, коли у світі назріває справжня енергетична криза, в хід йдуть всі засоби та ідеї, щоб дати людству додатковий шанс вирішити енергетичні проблеми Сонячна енергія, енергія води, енергія геотермальних джерел і навіть кінетична енергія - все це намагаються використовувати інженери вже сьогодні. Про те, наскільки ефективний той чи інший спосіб сперечатися практично марно на увазі того, що ця галузь постійно розвивається у всіх напрямках. Деколи ж, трапляються досить незвичайні та що вже там - креативні, способи одержання енергії.

Метан. Цей смердючий газ, як виявилося, володіє колосальним енергетичним потенціалом. Варто нагадати, що метан виділяють практично всі тварини, а також люди, у результаті цілком природних процесів життєдіяльності. Цей газ також є одним з «парникових», а значить, в надмірній кількості здатний нашкодити екосистемі планети. Але вчені з Аргентини знайшли вельми незвичайне застосування цього газу. Втім, незвичайна не сфера застосування, а джерело отримання газу - звичайні корови!


Саме велика рогата худоба, за підрахунками вчених, виділяє 9% усього метану на планеті. І це притому, що в розрахунок бралися тільки тварини на фермах. Колосальна цифра, яку можна обернути на благо людства. Для цього достатньо почати «ловити» метан, що виділяється великою рогатою худобою. Вчені запропонували для цього кріпити тваринам на спину спеціальні мішки, в які буде збиратися метан. На сьогоднішній день вже є кілька експериментальних рюкзаків класу Cowpower.

Ідея, звичайно ж цікава, але далеко не у кожного є така чудова енергетична корівка. У цьому випадку рекомендую дизельные электростанции киев FG Wilson від компанії "Биллона" - чудове поєднання ефективності і економічності!

Принцип роботи "коров"ячої електростанції" простий - це звичайний герметичний мішок з трубкою і клапаном, який кріпиться біля заднього проходу тварини. В даний час пристрій проходить випробування. Найбільше науковців хвилює не стільки ефективність системи, скільки її «зручність» для худоби. Якщо ж Cowpower виявиться ще і досить продуктивним пристроєм, то такі мішки можуть дозволити фермерам заробляти ще й на виробництві енергоносіїв. Також, такі мішки з метаном можна буде використовувати і самостійно, маючи спеціальний генератор.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com