тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Vantablack - абсолютно чорний матеріал

Дослідники з Великобританії розробили матеріал, що практично повністю поглинає будь-світло, що потрапляє на її поверхню відображає всього 0,035%. Новий матеріал, створений компанією Surrey NanoSystems, отримав назву Vantablack...

 

 

Поверхня цього майже повністю чорного матеріалу складається з вуглецевих нанотрубок, кожна з яких в 10 тисяч разів тонше людського волосся. Діаметр нанотрубок настільки малий, що фотони просто не можуть проникнути в них, потрапляючи в простір між трубками, і там повністю поглинається. Таким чином, матеріал Vantablack стає, фактично, невидимим: людське око просто не в змозі визначити його форму і межі, сприймаючи представлений зразок, як абстрактне чорне пляма.

Матеріал Vantablack буде застосовуватися в різних астрономічних приладах, наприклад: спеціальних камерах, телескопах і інфрачервоних сканерах. Це дозволить науковцям виявити найбільш тьмяні зірки.

Метою наукових розробок є їх практичне застосування. Створюються нові інноваційні прилади, наприклад ефективний электронный корректр ЕК 270, що дозволяє краще контролювати розхід газу. Проте застосування деяких розробок досить сумнівне, принаймі на перший погляд.

Нещодавно вчені з технологічного інституту Карлсруе, Німеччина, розробили наноматеріал, за допомогою якого можна приховати предмет від дотикального виявлення. Іншими словами, об'єкт, накритий цим матеріалом, неможливо знайти. Метаматеріал створений з тонких ігловідних конусів, чиї верхівки стикаються. Для одержання необхідних механічних властивостей розмір точок контакту розраховано з точністю до мікрометра. В новоствореній структурі можна заховати предмет, який неможливо виявити при обмацуванні такого «плаща-невидимки».


Під час експериментів дослідники накрили цим матеріалом твердий циліндр. Структура покриття направляє силу пальця так, що помітити захований в ній предмет при всьому бажанні неможливо.

Поки що вчені не готові назвати дату запуску матеріалу у виробництво - спочатку вони проведуть чимала кількість експериментів. Дослідники відзначають, що їхній винахід можливо буде корисним військовим в цілому і розвідслужбам, зокрема.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com