тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Гігантська люстра Reflective Flow

У столиці арабського емірату Катар місті Доха наприкінці 2010 року була запалена найбільша і найяскравіша в світі люстра. Унікальний світильник має довжину в 38,5 метра, ширину - 12 метрів і висоту - 16 метрів...

 

 

Люстра-гігант Reflective Flow, прикрашена кришталем, має алюмінієвий каркас. Над створенням незвичайного споруди спільно працювали фахівці з Великобританії, Португалії, Італії, Канади, Китаю та Гонконгу. На складання цього освітлювального приладу в них пішло близько трьох з половиною років. За інформацією розробників проекту, всередині люстри ховаються 165 тисяч японських світлодіодних енергозберігаючих ламп на базі напівпровідникових джерел. Вони закриті прозорим антипиловим щитом. При цьому світлове випромінювання від такого "вуличного ліхтаря" не нагріває навколишні предмети. Ефективність роботи лампочок контролюється електронікою. Очікується, що термін експлуатації величезного світильника складе не менш декількох десятиліть.

Колосальна люстра вже була вписана в Книгу рекордів Гіннесса. В даний час енергозберігаюче освітлювальне спорудження розсіює нічний морок на набережній Дохи між двома вежами місцевої будівлі, де планується розмістити генеральний секретаріат уряду емірату. Ціна грандіозної люстри не розголошується. Зазначимо, що на церемонії відкриття гігантського світильника, будівельна фірма висловила подяку монарху і кабінету міністрів країни. "Завдяки їх увазі компанія мала можливість піклуватися про здійснення самого проекту більше, ніж про його собівартості", - повідомив представник підприємства.

.

 

Варта зауважити, що до встановлення вісімнадцятитонної громадини у Катарі найбільшою вважалася кришталева люстра Faustig, яка прикрашає головну мечеть Оману. Діаметр люстри ex-чемпіона становить 8 м, висота - 14 м, вага - 8500кг, кількість лампочок 1114 штук.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com