тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Spaun - найреалістичніша модель людського мозку

Нейробіологи з канадського університету Ватерлоо створили найскладнішу на даний момент комп'ютерну модель людського мозку. Система SPAUN (Semantic Pointer Architecture Unified Network) імітує роботу 2,5 млн нейронів, розділених по функціональності на кілька відділів.

На відміну від подібних систем, наприклад від IBM Watson, яка являє собою точну просторову модель, але без урахування функціонального відмінності відділів мозку, SPAUN створювалася для максимально реалістичного моделювання роботи людського мозку.

 

 

Інформація потрапляє в систему через «око»-камеру, дозволом 28х28 пікселів. При чому, зорові сигнали, так само як і у людини, що надходять в «зоровий відділ кори головного мозку», далі в «таламус», який перерозподіляє їх в «інші районах кори головного мозку». Але найголовніше - система вміє запам'ятовувати, впізнавати і відтворювати на папері цифри і букви, що дозволяє їй навіть проходити нескладні IQ-тести.

Штучний мозок, як і людський, не може утримати в короткочасної пам'яті велику кількість цифр, тому при виконанні завдань іноді помиляється. Але отримані результати обробки даних система записує механічною рукою. Зараз вчені зайняті роботою над механізмом самонавчання та «перезапису» нейронів в мозку, щоби система могла самостійно перепрограмувати себе і навчатися новим завданням.

Дійсно, мозок - найскладніший і найменш вивчений орган людського організму. Тому надзвичайно важливо постійно стежити за його нормальним функціонуванням. МРТ головного мозга Киев на базі лікувально-діагностичного центру МЕДДІАГНОСТИКА допоможе виявити на ранніх стадіях небезпечні захворювання, провести комплексне обслідування з використанням найсучаснішого обладнання і методик.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com