тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Годинник з похибкою 1 секунда на 16 млрд років

Японські вчені створили найточніший атомний годинник, в яких фактично відсутня похибка обчислення часу. Варто нагадати, що з-за природних процесів різного роду будь-які годинники на планеті поступово втрачають свою точність. Найменша похибка у надпотужних атомних годинниках, однак, навіть вони здатні помилятися...

 

 

Нова розробка була створена вченими Токійського університету. Керівником проекту був професор Хідетосі Каторі. Як розповів керівник проекту - новий атомний годинник можеь безпомилково показувати час протягом 16 млрд років. За весь цей період, похибка годин складе всього 1 секунду!

Домогтися такого неймовірного результату вченим і інженерам вдалося завдяки використанню охолоджених атомів стронцію, укладених в оптичну решітку, яка в свою чергу складається з лазерних променів. Температура використаних атомів становить мінус 180 градусів за Цельсієм. Величина виміру тимчасових інтервалів - частота світла, що поглинається частками даного хімічного елемента. Дані речовини вже використовувалися при створенні атомних годин, проте нові технології, дозволили втілити в життя раніше недоступні концепції.

Японські вчені пояснили, що похибки в годинниках досить часто виникають в силу нерівномірності дії гравітаційного поля Землі. У тих місцях, де воно трохи сильніше, хід часу спотворюється. Члени наукової групи Токійського університету припустили, що це відкриття можна буде використовувати для вивчення гравітації нашої планети. Крім того, отримані в ході створення нових атомних годин дані про час і гравітації зможуть допомогти в прогнозуванні стихійних лих.

 


Найсучасніші тепловізори, системи контролю і управління микроклумату в приміщеннях, контролери для котельного обладнання, а також інші прилади представлені на сайті www.testo.kiev.ua. А щоби їх придбати по найкращій ціні, звертайтесь до менеджерів ексклюзивного представника Testo AG компаниї ООО Ліфот.


 

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com