тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Ярмарок дружин в Болгарії

Раз на рік, напередодні Великого посту, в день святого Феодора, в болгарське місто Стара Загора з'їжджаються калайджі (kalajdži), одна з етнічних груп болгарських циган, розкиданих по всій країні, щоб взяти участь у ярмарку дружин. Тільки там вони можуть знайти собі супутницю життя, за яку доведеться викласти чималу суму. Отож подивіться на циганських красунь на виданні під час ярмарку дружин...

 

 


Калайджі вважаються однією з найбільш закритих етнічних груп циган в Болгарії. Їх чисельність складає близько 18-ти тисяч людей, і вони розкидані по різних містах і селах. Більшість з них - православні, а говорять вони на одному з балканських діалектів. Калайджі ведуть напівкочовий спосіб життя і протягом століть займаються виробництвом виробів з міді - сковорідок, каструль і т. п.

Калайджі дуже дбають про чистоту своєї етнічної групи, тому шлюби влаштовують тільки серед своїх. Найважливішою для калайджі є належність до групі, саме тому раз на рік всі її члени з'їжджаються в Стару Загору, щоб придивитися і вибрати собі дружину на цьому святі наречених. Дівчата, нафарбовані і в гарних одягах, чекають, коли який-небудь чоловік вибере їх собі в дружини. Довге чорне волосся дівчат прикрашені яскравими пластиковими квітами і символізують їхню бездоганну дівочу честь.


 

 


Наречений, який знайшов собі обраницю, повинен за неї заплатити круглу суму. Ціну зазвичай встановлюють батьки і залежить вона від краси дівчини. Чим світліше шкіра і колір очей у потенційної нареченої, тим її «вартість» буде дорожче. Красуня може коштувати 12,5 тисяч євро, зазвичай середня «вартість» складає 2,5 тисячі євро за дівчину.

За словами мами однієї дівчини, яка брала участь у ярмарку дружин, «важливо, щоб молоді любили один одного, щоб підходили один одному, а оплата є гарантією, що вони не будуть голодувати. У вас теж дівчата перш ніж вийти заміж запитують, чи є у обранця будинок і машина. У мій час не було й мови про кохання, а тепер всі хочуть любити, як в серіалах».

 

напольники Yamaha NS 555


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com