тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Історія виникнення бухгалтерського обліку

Складно дати однозначну відповідь на запитання про те, коли з'явився бухгалтерський облік. Головним чином це пов'язано з неоднозначним визначенням бухгалтерського обліку: з плином часу зміст даного поняття змінювалося, воно змінюється і тепер. Не менш складним є питання: кого варто вважати першим у світі бухгалтером?

 

Луку Пачолі, який народився в невеликому містечку під назвою Борго Сан-Сеполькро, не дарма вважають батьком-засновником бухгалтерського обліку як такого. Пачолі з юного віку полюбив математику та світ чисел. В 1477 році Лука став працювати в якості професора університету Перуджі. З цього року покладено початок наукової та педагогічної діяльності цієї великої людини. У 1493 році він завершив свою головну працю під назвою «Сума геометрії, арифметики, вчення про стосунки і пропорціях». Трактат XI даної книги особливо важливий для нас: мова йде про дебютний опис подвійної бухгалтерії, яка є основою економічної діяльності сучасних підприємств. Вихід роботи примножив славу Пачолі в якості першого і самого значущого математика епохи. Лука був дуже начитаний, в курсі знань своїх попередників, мислив символічно і бачив за цифрами щось надзвичайне.

Зазвичай, значимість робіт вченого пов'язують з докладним описом механізмів подвійної бухгалтерії. Перерахуємо основні досягнення Луки Пачолі, провівши історичну інвентаризацію його величезного бухгалтерського спадку. Пачолі, в першу чергу, не можна не відзначити як людини, що сформулював 2 мети обліку:

1) одержання необхідної інформації про загальний стан справ;

2) обчислення фінансових результатів.

Перша ціль призводить до пояснення всього, про що писав Пачолі про бухгалтерію, як фіксації подій і дій, які відбуваються на тому чи іншому підприємстві, з метою управління ними. А друга мета показує, що прибуток відіграє роль не лише показника, який оцінює успішність діяльності, але і кошти, що обмежує зростання цін і припиняє експлуатацію покупців, з одного боку, а також приборкує непродуктивний і марнотратне споживання купців, з іншого.

Ці дві цілі можна досягти за допомогою подвійного запису і рахунків. Тут ми плавно підійшли до першорядного у спадщині творчості Пачолі, а саме планомірного опису принципів подвійного запису. Вченим закладені 2 головних положення, яких назвали постулатів Пачолі:

- сума дебетових оборотів тотожна сумі оборотів кредитних такої ж системи рахунків;

- сума дебетових сальдо тотожна сумі кредитових сальдо такої ж системи рахунків.

Лука чимало уваги приділяв балансу. В його розумінні є звітний баланс, а не тільки пробний документ. Це дозволяє переконатися в тому, що рознесення даних про факти житті господарства необхідна. Таким чином, заслуги Луки Пачолі перед сучасною бухгалтерією більш ніж очевидні.

 


Для человека приезжающего в чужой город первым делом является поиск выгодного места для временного проживания. Можно, конечно и в отеле поселится, но аренда квартиры посуточно в Ростове-на-Дону имеет свои существенные преимущества: исключительный комфорт, домашний уют, уединение, и, конечно же, существенная экономия.


 

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com