тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Пітер Лік - найдорожчий фотограф у світі

Відомий фотограф-пейзажист з Австралії Пітер Лік (Peter Lik) нещодавно став новим володарем рекорду у сфері фотомистецтва - його знімок «Фантом» став найдорожчим за всю історію фотографії. Власне ця фотка була продана анонімному приватному колекціонерові за фантастичну як для фотографії суму в шість з половиною мільйонів доларів!

До речі, попередній рекорд належав Андреаса Гурскі (Andreas Gursky),  точніше, його фотографії «Рейн II» (Rhein II), який був проданий на аукціоні Крісті в 2011 році за 4,3 мільйона доларів, про цю світлину ми колись розповідали.

Фотографія «Фантом» була знята в Каньйоні Антилопи, на південно-заході США, на півночі штату Арізона. Це дуже популярне у пейзажних фотографів місце. На цьому знімку (зверху) - промені світла, що утворюють щось схоже на напівпрозорий привид - звідки власне й назва. Ще була чорно-біла версія фотографії, яка раніше була видрукувана в кольорі і називалася «Привид» (Ghost).

Пітер Лік також оголосив, що той же покупець придбав ще дві його фотографії, «Ілюзія» (Illusion) і «Думки про вічне» (Eternal Moods), за $2,4 і $1,1 мільйона відповідно (знайти відповідні зображення на сайті фотографа нам не вдалося). В результаті чотири знімки Ліка увійшли в список двадцяти найбільш дорогих знімків всіх часів.

 


До речі кажучи, на сайті Пітера Ліка пропонуються фотографії серії «Елементи» (Elements), розміром 25х25 см за ціною $195 за штуку або $630 за підбірку з чотирьох знімків в рамках. Бажаючі можуть придбати роботи надуспішного автора - раптом частинка його успіху перейде і на вас?

Автобіографічних даних в мережі небагато. Відомо, що Пітер народився в 1959 році в Мельбурні, його батьки - чехи, які виїхали до Австралії після Другої світової війни. Колекціонерами творів Ліка є Білл Клінтон, Rolling Stones і багато відомих людей.

Незважаючи на рекордну суму, виручену за один лише «Фантом», Лик продав своїх фотографій більш ніж на $150 млн. в різні друковані видання. Нижче деякі з них.


 

 

 

 

 

 

 

 

 


Предлагаем качественные навесы для автомобилей из поликарбоната. На сайте navesmaster.ru представлена детальная информация с актуальными ценами.


 

 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com