тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Краса цвітучих кактусів

Одні з них зацвітають в порівняно ранньому віці 2-3 років, інші будуть готові до цвітіння лише через 15-20 років. Кактус починає цвісти вже взимку, коли рослина відпочиває. Саме відпочинок від росту і літньої спеки сприяє підготовці до цвітіння...

 

 

Наприкінці зимової сплячки у більшості кактусів з'являються бутони. Коли ж ви раптом помічаєте на своїх кактусах бутони, найголовніше - не заважати. Не турбуйте рослину пересадкою, інакше бутони засохнуть. Не рухайте горщик по відношенню до світла - бутони перестануть розвиватися. І не починайте рясно поливати кактус, так як при цьому бутони перетворяться в діток. Трохи зволожіть землю і регулярно обприскуйте теплою водою - цього достатньо для того, щоб через деякий час розпустилися бутони.


У більшої частини кактусів бутон дозріває близько місяця. Однак є і такі спритні рослини, у яких поява бутонів і їх розквіт відбуваються протягом однієї доби. Тривалість цвітіння у всіх кактусів різна, як і відтінки і розмір квітів. Як не дивно, чим пасмурнее погода за вікном, тим довше зберігається квітка. Так, при яскравому сонячному освітленні квітка кактуса зникає вже через 3 дні, а якщо дощить і темно за вікном, то цей процес затягнеться на тиждень. Це обумовлено тим, що в дощову погоду пилок дозріває повільніше.

По мірі дозрівання пилку, змінюється забарвлення квіток. Крім того, квітка збільшується в розмірах під час цвітіння, так що не поспішайте вимірювати його відразу ж, як він розцвів. Після того, як кактус відцвіте, на ньому утворюються плоди, які можуть бути всіляких форм і розмірів, у цих плодах з'являються насіння, вони-то і здатні створити нову рослину.

Видовище квітучого кактуса приваблює, особливо тих видів, які випускають велику стрілку. Здавалося б, досить нецікаве рослина перетворюється на постамент для ефектного квітки, який буде радувати око кілька днів.

 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com