тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Історія венеціанської штукатурки

У всі часи людині властиво прагнення жити красиво і особливе увага приділяється внутрішньому вигляду оселі. Найбільш відоме сьогодні декоративних покриття, яке прийшло з давнину це венеціанська штукатурка або, простіше кажучи, "венеціанка"...

 

 

Саме так, дослівно перекладається "stucco veneziano". Як про найестетичніший обробний матеріал про неї заговорили відносно недавно, але використовували "венеціанку" вже дуже давно. Багато хто думають, що історія венеціанки почалася десь у Венеції, в Середні століття, але насправді вона використовувалася майстрами як оздоблювальний декоративний матеріал набагато раніше. Стародавні Римляни були засновниками складу і техніки нанесення цього декоративного матеріалу. В їх епоху найбільш часто, завдяки своїй доступності, використовувався мармур. Після його обробки залишалася пил, який послужив основою виникнення венеціанської штукатурки як такої.

 


Пил використовувалася римлянами у виробництві безшовного покриття. Працювати з такий пилом було набагато легше, ніж з самим мармуром, тому багато майстрів стали все частіше використовувати саме мармуровий пил, а не сам дорогою мармур при створенні багатьох декоративних елементів приміщень. З її допомогою будинки прикрашалися багатьох багатих городян. Декоративна штукатурка важко наносилася, але при цьому служили відмінною основою для створення художніх візерунків і фресок. І як виявилося, добре переносила підвищену вологість і коливання температури. В ті часи для отримання різноманітних відтінків у фарбу додавався сік рослин і кров тварин. На приготування штукатурки одного кольору йшло кілька годин, іноді і час доби могло зіграти певну роль в роботі. Зараз це набагато простіше завдяки технічному прогресу.

Друга хвиля масового використання венеціанської штукатурки припала на Епоху Відродження. Італійські майстри багато часу витратили на удосконалення технології римлян по використанню мармурового пилу - вони оволоділи навичками настінного розпису «під мармур».

Завдяки успіхам італійців цей красивий матеріал дуже швидко поширився по Європі. Венеціанська штукатурка стала одним з найпопулярніших благородних оздоблювальних матеріалів. В епоху Ренесансу декоративну венеціанську штукатурку починають робити не тільки з мармурової крихти, але застосовують і інші камені: кварц, граніт, вапняк. Для великих художників венеціанська штукатурка стає полотном.

В наш час внутрішні оздоблювальні роботи із застосуванням венеціанської штукатурки стали доступні кожній людині. Класична венеціанська штукатурка - на перший погляд звичайний білий матеріал, який створює декор "під мармур". Техніка передбачає нанесення тонкого шару штукатурки з допомогою спеціальної кельми. Після поверхня полірується до появи глянцю. Фактура і колір матеріалу в наші дні вражають різноманітністю. Сьогодні ця декоративна штукатурка використовується також і для зовнішнього оформлення будівель.

 

 

 


А вот здесь http://декоративные-штукатурки.com.ua вы сможете приобрести замечательные декоративные штукатурки от ведущих мировых производителей.


 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com