тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

У NASA представили найбільший зварювальний апарат у світі

Восени минулого року в Складальному центрі НАСА (NASA Michoud Assembly Facility) в Новому Орлеані вступила в дію установка Vertical Assembly Center (VAC), яка є найбільшим зварювальним агрегатом в світі на сьогоднішній день...

 

 

На гігантській конструкції, шириною 24 метра і висотою 52 метри, встановлений набір найсучасніших зварювальних вузлів і установок, які будуть використовуватися для зварювання елементів основного ступеня американської ракети-носія наступного покоління Space Launch System (SLS). Розміри установки VAC настільки великі, що сфотографувати її конструкцію цілком можна тільки за допомогою спеціальних ширококутних об'єктивів "риб'яче око", чим і пояснюються спотворення перспективи на представлених знімках.


 

Ракета SLS стане найпотужнішою ракетою-носієм, призначеної для запуску місій в далекий космічний простір, включаючи місії до астероїдів, місії на Місяць і, в кінцевому рахунку, на Марс. В основний щаблі ракети SLS, висота якої дорівнює 61 метру і діаметр - 8.4 метри, будуть розташовуватися баки з охолодженим до кріогенної температури рідким воднем і киснем, які послужать паливом для чотирьох реактивних двигунів RS-25. Цілком природно, що такий високотехнологічний сучасний виріб, яким є ракета SLS, неможливо зібрати, використовуючи застарілі технології та інструменти. Нові космічні технології вимагають нових технологій виробництва, нових засобів і нових матеріалів. І установка VAC як раз і є частиною "сім'ї" нових сучасних інструментів, за допомогою яких можна зварювати кільця баків і зовнішньої оболонки ракети в єдине ціле, виробляти зварку силових елементів конструкції ракети і, що найважливіше, виробляти високоточну перевірку якості зроблених зварювальних швів.

В даний час на установку VAC вже встановлені всі основні зварювальні інструменти і тривають роботи з монтажу численних додаткових вузлів і допоміжних інструментів. Тим не менш, за допомогою інструменту Segmented Ring Tool установки VAC інженери НАСА вже зробили пробне зварювання кілець зовнішньої оболонки першої ступені ракети SLS. А за допомогою інструменту для вертикальної зварки Vertical Weld Center були виготовлені зварні вертикальні елементи, так звані "стволи", несучої конструкції першого ступеня ракети.

 


Что представляет собой Насос химический АХ, АХО, его подробная спецификация, предназначение, условия надлежащей эксплуатации. Получить консультацию, а также по всем вопросам приобретения этого и другого оборудования в любое удобное время вы сможете связаться с менеджерами НПО ТЕХНОПРИВОД.


 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com