тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Створено «цифровий льодяник» з програмованим смаком

Це може звучати трохи химерно, але команда дослідників з Національного університету Сінгапуру створила цифровий льодяник, який здатний симулювати відчуття смаку. Технологія, яка за ним стоїть, до речі, порівняно проста...

 

 

Коли цей льодяник, який представляє собою срібний електрод, доторкається кінчика вашого мови, він відтворює чотири добре відомих смаки: солоний, солодкий, кислий і гіркий. У поєднанні, ці смаки можуть створювати різні симуляції, дуже близькі до реальних відчуттів.

Глава проекту Нимиша Ранасингх пояснює, що смакові рецептори людини можна обдурити коливаннями змінного струму, що надходять від льодяника, і незначними, але швидкими змінами температури. Він сподівається, що його розробка коли-небудь дозволить людям лизнути свій телевізор або смартфон - і відчути смак віртуального об'єкта.

Але хоча цей проект і знаходиться в розробці вже більше року, у вас не буде можливості лизнути свій iPhone, щоб відчути смак полуничного морозива або плитки шоколаду. Дослідникам ще необхідно додати деяке число симульованих смаків, включаючи більш солодкі і цукристі відтінки, і додати відчуття аромату і текстури, які дозволять змусити мозок повірити, що сприйманий їм смак реальний. Якщо ця експериментальна робота коли-небудь знайде собі дорогу на комерційний ринок - і не виявиться занадто дорогою для виробництва - ви можете уявити собі безліч ситуацій, в яких вона знайде собі застосування. Маркетологи і рекламісти зможуть додати смак продукту в ваш комп'ютер або телевізор. Кінофільми зможуть стати більш інтерактивними, дозволяючи людям відчути смак їжі, яку їсть герой на екрані. Ця технологія може мати медичне застосування, дозволяючи, наприклад, людям, що страждають діабетом, відчувати смак солодощів, не ризикуючи підвищити рівень цукру у своїй крові.

«А ще ми можемо, наприклад, створити нову систему винагороди в ігровому оточенні», розповідає доктор Ранасингх. «Якщо ви успішно завершите ігрову задачу або пройдете рівень, ми можемо запропонувати вам солодку, м'ятну або кислувату нагороду. Якщо ж ви програєте, ми можемо доставити вам гірке послання».

 


А хотите вкусные, красивые и недорогие торты на день рождения, или другой праздник? Вы попали по адресу, креативные высококлассные специалисты из кондитерской «Дубровский» воплотят в жизнь мечту любого сладкоежки!


 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com