тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Гвінейський турако

Сьогодні у нас ще одна красива тропічна пташка. Гвінейський турако - яскравий представник африканської екосистеми. Відмінною рисою гвінейських турако є напівкруглий чубчик на голові. Домінуючий колір оперення - яскраво-зелений, що дозволяє птахам бути менш помітними серед листя...

 

 

Навколо їхніх очей є червоне шкірянисте кільце. Гвінейські турако не великі любителі польотів, вони радше воліють дертися по гілках, ніж користуватися крилами. Розміри дорослої птиці близько 42 см.

Цей турако має досить широке поширення і представлений декількома расами. Дві північні раси відрізняються заокругленим і одноколірним зеленим чубчиком, в той час як у інших рас чубчик загострений, а його верхня частина забарвлена в білий або блакитний колір.

 


Яскравий зелений колір в оперенні, що відливається красивим металевим блиском, характерний для всіх представників роду Tauraco, включаючи і гвінейської турако, і виникає він не завдяки переломленню світла в мікроструктурах пір'я, як у інших птахів, а завдяки присутності особливого пігменту, що ні в яких тварин більше не зустрічається - турако-вердина, до складу якого входить мідь.

Гвінейські турако харчуються плодами тропічних дерев. Годуються зграйки тримаються зазвичай в кронах високих дерев. Варто одній птиці закричати, до неї тут же поспішають приєднатися її сусіди, і голоси птахів зливаються в гучний хор. До початку гніздового періоду зграї розбиваються на пори, кожна з яких дотримується відокремленій території та захищає її від інших особин свого виду.

Поширення: Ареал - від Сенегалу до схід до Заїру і Танзанії, Південна Африка. Місця проживання - вічнозелені ліси, савани, занедбані сади.


 

 

 


Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com